header.jpg

dzień bezp int

W dzisiejszych czasach posiadanie konta w serwisach społecznościowych jest zjawiskiem powszechnym, przynosi ono bowiem wiele korzyści. Nie można jednak  zapominać, że użytkownik takich mediów naraża się  na pewne niebezpieczeństwa.

Udostępniając  informacje i wizerunek w Internecie pamiętaj, że oddajesz platformom prawa do dowolnego rozporządzania treściami i zdjęciami umieszczonymi na Twoim profilu.  Jeśli jakiś użytkownik będzie chciał je zmodyfikować i udostępniać dalej – ma do tego prawo, dlatego dobrze się zastanów zanim coś udostępnisz.  Często w Internecie ludzie tak kreują swój wizerunek, że ma on niewiele wspólnego z rzeczywistością. Zbyt duże rozbieżności występujące pomiędzy ich życiem a Twoim mogą wywoływać przygnębienie i obniżenie poczucia własnej wartości, a nawet depresję. Naucz się odróżniać fakt od opinii i szukaj potwierdzenia informacji w innych, wiarygodnych źródłach. Unikniesz w ten sposób wprowadzenia w błąd przez fake newsy. I zawsze pamiętaj, że media społecznościowe wspomagają prawdziwą komunikację, a nie ją zastępują. Więcej o zagrożeniach płynących z używania mediów społecznościowych możesz dowiedzieć się z filmu :

.

Podstawowe wskazówki jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych znajdziesz w poniższej  ulotce ( link  Bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych - Baza wiedzy - Bezpieczny Miesiąc - Kampania ECSM (bezpiecznymiesiac.pl)

A jeśli masz ochotę na rozwiązanie prostej krzyżówki sprawdzającej znajomość pojęć związanych z mediami społecznościowymi, to kliknij tutaj : https://progmar.net.pl/szkola/narzedzia/krzyzowki/aleksandra-knasiak/5031/5

ULOTKA

 

Joomla templates by a4joomla