header.jpg

Pedagog i psycholog szkolny

Być Odpowiedzialnym

wp 20151203 003

W grudniu uczniowie klas II uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Panią Psycholog Marzenę Figura z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim. „Zawarte w warsztacie treści poruszają problematykę szkód, jakie może powodować picie alkoholu przez dziewczęta w czasie ciąży –od poznania ogólnych zagrożeń dla rozwoju dziecka w okresie prenatalnym, do prezentacji definicji, objawów i skutków Płodowego Zespołu Alkoholowego FAS.”

Gala Wolontariusza Roku 2015

wp 20151207 003

Dnia 7 grudnia 2015 roku w Sali Konferencyjnej Zakładów Farmaceutycznych Polpharma odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody „Wolontariusza Roku 2015” oraz „Wolontariusza Powiatu Starogardzkiego2015”. Nasz uczennica klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych Klaudia Hasse otrzymała tytuł „Ciekawa Osobowość Wolontariacka” - nominowana przez Stowarzyszenie „Można Inaczej”. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Psycholog Magdalena Myszka

Zajęcia z cyberprzemocy w klasach I

cyber

Październik jak co roku w Naszej szkole poświęcony jest tematyce cyberprzemocy. Zajęcia prowadzone przez Psychologa i Pedagoga odbyły się we wszystkich klasach I. Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z wieloma przydatnymi informacjami dzięki udostępnionej gazetce przy gabinecie Pedagoga oraz strefie ucznia, na stronie internetowej szkoły.

Psycholog Magdalena Myszka

W listopadzie uzależnieniom mówimy NIE!

wp 20151120 005

W listopadzie uczniowie klas II mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Panie Pedagog Kamilę Specht-Iwańska oraz Emilię Osowską „Uzależnieniom mówimy NIE”. „Tematyka poruszana podczas spotkań ma charakter psychoedukacyjny, dotyczy szkodliwości picia alkoholu oraz zażywania narkotyków. Uczniowie uczą się jak skutecznie odmawiać picia i brania, nabywają umiejętności, jak żyć w sposób zdrowy i bezpieczny.”

"LEKCJE PRAWA"

prawo

Dania 15 kwietnia w Naszej Szkole odbyły się „Lekcje Prawa”. Wszystkie klasy I miały spotkania z paniami prawnik Katarzyną Karpińska oraz Łucją Konczerewicz.

Joomla templates by a4joomla