header.jpg

Menu

1

28 listopada mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole panią Annę Sakowicz... czytaj więcej

1

28 listopada mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole panią Annę Sakowicz – pisarkę, autorkę bardzo popularnych powieści obyczajowych i książek dla dzieci, mieszkankę Starogardu. Uczniowie podczas spotkania autorskiego dowiedzieli się jak wyglądała droga do kariery pisarskiej autorki, jak spełniać marzenia związane z twórczością literacką oraz jak  wygląda warsztat twórczy,  a także czy pisanie to łatwa, czy wymagająca wysiłku praca.  Biblioteka szkolna otrzymała w darze kilka powieści, których dotąd nie było w naszych zbiorach.  Serdecznie dziękujemy za podarowane książki oraz za ciekawą rozmowę i autografy.

Zachęcamy do lektury i wypożyczeń!

 

28 listopada mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole panią Annę Sakowicz – pisarkę, autorkę bardzo popularnych powieści obyczajowych i książek dla dzieci, mieszkankę Starogardu. Uczniowie podczas spotkania autorskiego dowiedzieli się jak wyglądała droga do kariery pisarskiej autorki, jak spełniać marzenia związane z twórczością literacką oraz jak  wygląda warsztat twórczy,  a także czy pisanie to łatwa, czy wymagająca wysiłku praca.  Biblioteka szkolna otrzymała w darze kilka powieści, których dotąd nie było w naszych zbiorach.  Serdecznie dziękujemy za podarowane książki oraz za ciekawą rozmowę i autografy. Zachęcamy do lektury i wypożyczeń!

Nauczyciele żywienia serdecznie zapraszają wszystkich uczniów szkoły na konkurs .”Świąteczne pierniki”. 🎄

1

Regulamin konkursu

 1

 W poniedziałek, 23 listopada 2023 roku Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu miało ogromną przyjemność gościć przedstawicieli szkół ponadpodstawowych z okazji XVII Powiatowego Konkursu Poezji Obcojęzycznej... czytaj więcej

1

W poniedziałek, 23 listopada 2023 roku Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu miało ogromną przyjemność gościć przedstawicieli szkół ponadpodstawowych z okazji XVII Powiatowego Konkursu Poezji Obcojęzycznej. Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie jesienią każdego roku przez Przedmiotowy Zespół Nauczycieli Języków Obcych i ma na celu promowanie twórczości literackiej zagranicznych artystów. Ponadto zmagania konkursowe stają się źródłem zabawy z językiem obcym, skupiając uwagę uczniów na innych aspektach nauki danego języka niż te, które są zwykle omawiane na lekcjach.


Młodzież prezentowała swoje utwory przy niepowtarzalnej atmosferze i oryginalnej scenerii inspirowanej utworem „Cztery Pory Roku” autorstwa Antonio Vivaldiego. W tegorocznym konkursie wzięło udział 13 uczestników, reprezentujących pięć szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie , tj.: I LO im. Marii-Skłodowskiej Curie w Starogardzie Gd. , II LO im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gd., Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Mykietyna w Skórczu, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie oraz Technikum im. gen. J. Hallera w Owidzu.


Oceny zaprezentowanych utworów dokonało jury, składające się z nauczycieli-reprezentantów każdej ze szkół uczestniczących w konkursie.
Bogatym doznaniom estetycznym towarzyszyła profesjonalna obsługa, zapewniona przez uczniów z klas o profilu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli możliwość wymiany wrażeń i osobistych refleksji w trakcie poczęstunku.

Sponsorami atrakcyjnych nagród byli : Rada Rodziców Technikum im. gen. J. Hallera w Owidzu.
nagrody główne :


I miejsce : Maria Gosz (ZSP Skórcz)
II miejsce: Weronika Felchner (I LO w Starogardzie Gd.)
III miejsce: Beata Fioretti (ZSP Skrócz)
wyróżnienia:
Victioriia Dobrovolska (I LO w Starogardzie Gd.)

XVII Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej okazał się być wspaniałą ucztą dla duszy i ciała.
Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej edycji tego wydarzenia….

1

Dzień Pluszowego Misia...czytaj więcej

1

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia postanowiliśmy obudzić w sobie wewnętrzne dziecko. Dnia 24.11 każdy starszy i młodszy mógł przynieść do szkoły pluszaka, a na chętnych czekał słodki cukierek.

 

1

„Dzień Życzliwości i Pozdrowień”...czytaj więcej

1

Za oknem szaro, mokro i smutno…. Na szczęście na ratunek przyszedł nam „Dzień Życzliwości i Pozdrowień” obchodzony 21.11 w naszej szkole. Uczennica Laura Fergon rozdawała „życzliwe liściki” uczniom oraz nauczycielom. Była to okazja, by okazać innym dobroć i  pozytywne emocje.

 

402328389 837810455016293 2045711105951188178 n

Dnia 23 listopada 2023r. uczennice Nikola Arnt i Antonina Szwedowska w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizując projekt edukacyjny odwiedziły dzieci z przedszkola w Owidzu...czytaj więcej  

402328389 837810455016293 2045711105951188178 n

Dnia 23.10.23r. uczennice Nikola Arnt i Antonina Szwedowska w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizując projekt edukacyjny odwiedziły dzieci z przedszkola w Owidzu. Dziewczęta czytały maluchom wcześniej przygotowaną przez siebie bajkę pt: „O siedmiu koźlątkach ‘’. Następnie omawiały ją podkreślając jaki ma ona morał. Maluchy chętnie słuchały i odpowiadały na pytania uczennic. Następnie dziewczyny rozdały maluchom kartki, na których były postacie z bajki i zachęciły je do malowania. Dzieci chętnie pokazały swoje zdolności manualne kolorując wybrane przez siebie postacie. Ostatnim punktem spotkania były wspólne zabawy klockami. Celem naszej wizyty w przedszkolu było zainteresowanie dzieci czytaniem bajek, by w przyszłości chętnie sięgały po inne książki.
Czas spędzony w przedszkolu był dla nas bardzo cenny. Zauważyłyśmy, że dzieci chętnie otwierają się na nowe doświadczenia. Szybko zaangażowały się w wspólne czytanie bajki. Dużo więc zależy od nas dorosłych na ile rozbudzimy w maluchach chęć do czytania, na tyle one same będą po te książki częściej sięgać jak będą starsze.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Szymon Znamiec podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 listopada w auli Politechniki Gdańskiej odebrał dokument potwierdzający przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów🏆

 

402299304 833816278749044 8168478802746433027 n

W dniu 14.11.2023r. 16 osobowa grupa uczniów klasy 2Te, 3Te oraz 4Te uczestniczyły w warsztatach szkoleniowych PERFECTA 64M  organizowane przez współpracującą z naszą szkołą firmą SATEL...czytaj więcej

402299304 833816278749044 8168478802746433027 n

W dniu 14.11.2023r. 16 osobowa grupa uczniów klasy 2Te, 3Te oraz 4Te uczestniczyły w warsztatach szkoleniowych PERFECTA 64M  organizowane przez współpracującą z naszą szkołą firmą SATEL.

Uczniowie mieli możliwość pracy na nowoczesnym sprzęcie dydaktycznym zdobywając umiejętności programowania za pośrednictwem urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych. Perfecta 64 jest najnowszym rozwiązaniem systemu alarmowego przeznaczona do zabezpieczeń wszelkiego rodzaju obiektów mieszkalnych. Podczas programowania organizowane były konkursy na szybkość i sprawność wykonywanych zadań za co uczniowie zdobywali  dodatkowe gadżety. Warsztaty ukończone zostały otrzymaniem indywidualnych dostępów do programów i materiałów szkoleniowych oraz Certyfikatów ukończenia szkolenia, które zostaną przesłane do szkoły .

 

SZKOŁA DO HYMNU1

Już po raz szósty odbyła się ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu".
W ramach tej akcji punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

 

 

 

 

Podkategorie

Wysłuchaj i odgadnij!

Świąteczny okres to doskonały czas na spędzenie miłych chwil z ciekawą lekturą. Kilkoro nauczycieli postanowiło podzielić się z Wami swoimi czytelniczymi zainteresowaniami. Wysłuchajcie nagranych fragmentów i odgadnijcie, kto dla was czyta. Kliknijcie w poniższy link i… bawcie się dobrze!

https://www.testportal.pl/test.html?t=iPVJJZhvqVdu

Kopia projektu Happy Holidays Christmas Card Wykonano za pomoc PosterMyWall

Joomla templates by a4joomla