header.jpg

COMENIUS W RUMUNII

img 5699

W dniach od 22 do 26 września br. przedstawiciele Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu odwiedzili Oradeę, miasto położone w zachodniej części Rumunii, w ramach trzeciej mobilności projektu Comenius.

Priorytetem jest wykazanie różnic w biznesie w poszczególnych krajach biorących udział w bieżącym projekcie, a więc w Turcji, Niemczech, Słowacji, Szwecji, Rumunii i Polsce.

Celem wizyty w Rumunii było zaprezentowanie MENU utworzonej wspólnie restauracji oraz odnalezionych wcześniej różnic w zakładaniu działalności gospodarczej w krajach partnerskich. W wyniku spotkania udało się także ustalić jakie cele są zakładane w związku z wizytą w naszej szkole, która nastąpi już w marcu przyszłego roku.

Gospodarze wykazali się wielką serdecznością. Uczestnicy projektu mieli możliwość poznania historii kraju, regionu i miasta dzięki zwiedzaniu okolic Oradei. Na trasie zwiedzania znalazły się takie atrakcje jak Forteca Varadinum, Jaskinia Niedźwiedzia czy zabytki Starego Miasta Oradei. Udało się też poznać zasady funkcjonowania szkoły gospodarzy, zwiedzić jej najciekawsze zakątki, wymienić uwagi z nauczycielami i uczniami.

Joomla templates by a4joomla