header.jpg

ojczyzna

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Święto to przywrócono dopiero ustawą w okresie transformacji systemowej, która miała miejsce 1989 roku.

11 listopada to symbol walki o wolność narodu poskiego, to znak wiary i zwycięstwa. To dzień, o którym marzyli nasi rodacy minionych epok. Czcimy go, by oddać szacunek wszystkim Polakom, którzy odeszli, walcząc o naszą wolność.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą inne niż zwykle ze względu na panującą pandemię, ale nie zapomniajmy jak ważny jest to dzień dla wszystkich Polaków, bo jak powiedział Józef Piłsudski “Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.

Czy posiadasz wiedzę na temat losów naszego kraju z okresu walki o niepodległość? Możesz sprawdzić ja w quizie: https://www.testportal.pl/test.html?t=4xr4DUh4WAbh"

Joomla templates by a4joomla