
Piórem i pędzlem - literackie inspiracje w twórczości plastycznej uczniów Technikum im. gen. Józefa Hallera - wernisaż i wystawa prac plastycznych i literatury 🎨📖
Z inicjatywy jednego z naszych uczniów Kuby Szarafina z klasy 4aTŻ powstała wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Obrazy i rysunki, które możemy podziwiać są efektem ich talentu, wrażliwości i pasji. Część prac została zainspirowana przeczytanymi książkami, np. „Grą o tron” G. R. R. Martina, „Czy to sen” N. Klewicz, „Skrzdłami ognia” T. Sutherlanda, powieściami Lovecrafta, serią o Harrym Potterze Rowling, literaturą fantasy jako wyobrażeniem odmiennych, czasami destrukcyjnych światów, ale także lekturą pełną wrażliwości na piękno przyrody, nastrojową i emocjonalną. Z tego powodu drugim bohaterem wystawy są książki.
Po poniedziałkowym wernisażu, na którym zebrała się dyrekcja szkoły, wychowawcy, zaproszona klasa i przede wszystkim prawie wszyscy autorzy wystawianych prac plastycznych: Kuba Szarafin, Tomasz Kinder, Amelia Janoś, Paweł Wojtal, Andrzej Kwiatkowski, Damian Strzyżewski, Agata Szatkowska, Julia Jankowska oraz Julia Klin, na wystawę przybywają wszystkie klasy. Uczniowie będą mieli okazję podziwiać twórczość swoich kolegów i koleżanek oraz wysłuchać poruszającego fragmentu powieści C. L. Zafona „Cień wiatru” o miłości do książek i wartości czytania.